Het beste van eigen bodem – Top 100

Wat zijn de beste nummers ooit gemaakt door Nederlanders en Belgen? Volgens de muziekliefhebbers van MusicMeter.nl zijn het deze honderd, waaronder dEUS, Gorky, Spinvis, Eefje de Visser en Boudewijn de Groot.

PositieArtiest / TitelMuMeLadder 2015MuMeLadder 2014
1Gorky - Mia32190
2dEUS - Instant Street6125
3dEUS - Hotellounge (Be The Death Of Me)8056
4Boudewijn De Groot - Verdronken Vlinder147377
5Klein Orkest - Over De Muur162269
6Het Zesde Metaal - Ploegsteert192
7Jacques Brel - Ne Me Quitte Pas208388
8dEUS - Suds & Soda254204
9dEUS - Roses262294
10Gorky - Ooit Was Ik Een Soldaat301
11Boudewijn De Groot - Testament334635
122 Belgen - Lena362522
13The Nits - In The Dutch Mountains371318
14Frank Boeijen Groep - Kronenburg Park373334
15Boudewijn De Groot - Welterusten, Mijnheer De President376814
16Eefje De Visser - Ongeveer3911735
17Spinvis - Oostende417572
18dEUS - Little Arithmetics420261
19Liesbeth List & Ramses Shaffy - Pastorale498422
20dEUS - Nothing Really Ends505629
21Novastar - Wrong594873
22The Nits - Nescio595607
23Gorky - Soms Vraagt Een Mens Zich Af619
24Spinvis - Voor Ik Vergeet6311137
25Spinvis - Bagagedrager645912
26Golden Earring - Radar Love658698
27Boudewijn De Groot & Elly Nieman - Prikkebeen714
28Jacques Brel - Voir Un Ami Pleurer7231614
29Spinvis - Smalfilm7301219
30Zjef Vanuytsel - De Zotte Morgen7331726
31dEUS - Bad Timing744954
32Urban Dance Squad - Deeper Shade Of Soul7481990
33Het Goede Doel - Alles Geprobeerd773593
34Johan - Tumble And Fall7741027
35dEUS - Sister Dew783776
36Golden Earring - Twilight Zone813256
37Het Zesde Metaal - Ge Zwiegt838
38Hooverphonic - Mad About You849499
39Eefje De Visser - Nee Joh8801978
40Stromae - Formidable8931570
41Johan - Day Is Done9361093
42T.C. Matic - O La La La10331179
43Boudewijn De Groot - Eva10601005
44Amatorski - Soldier10811630
45Claw Boys Claw - Rosie10821537
46The Gathering - Strange Machines11101816
47Herman Brood & His Wild Romance - Saturday Night11661434
48Spinvis - Wespen Op De Appeltaart11741349
49Blaudzun - Promises Of No Man's Land1179
50Jacques Brel - Amsterdam11901044
51The Nits - Sketches Of Spain1303860
52Golden Earring - When The Lady Smiles13171155
53Monza - Van God Los1329
54Bettie Serveert - Palomine13301270
55Het Goede Doel - België (Is Er Leven Op Pluto?)1349511
56Balthazar - Fifteen Floors13521961
57Jaydee - Plastic Dreams13541694
58Earth And Fire - Storm And Thunder13631360
59dEUS - Theme From Turnpike13771254
60Shocking Blue - Venus13781234
61Eefje De Visser - De Bedoeling1380
62The Nits - Adieu Sweet Bahnhof13971389
63Nacht Und Nebel - Beats Of Love14001835
64Johan - Oceans14011100
65Absynthe Minded - My Heroics, Part One1451830
66Kayak - Ruthless Queen14641539
67Luc Van Acker & Anna Domino - Zanna14771252
68Drs. P - Dodenrit1479847
69dEUS - Via14931278
70Earth And Fire - Seasons15231366
71Balthazar - Do Not Claim Them Anymore15291838
72The Nits - Red Tape15371408
73Novastar - The Best Is Yet To Come1552878
74Kapitan Korsakov - In The Shade Of The Sun1569
75Hooverphonic - Eden1575
76Steak Number Eight - The Sea Is Dying1579
77Earth And Fire - Song Of The Marching Children16021381
78Cuby + Blizzards - Window Of My Eyes16361790
79Doe Maar - Pa16401889
80Nits - Cars & Cars16451374
81Gorki - Red Mijn Ziel Vooral1673
82Raymond Van Het Groenewoud - Twee Meisjes17311687
83Jacco Gardner - Clear The Air17581118
84Stromae - Papaoutai1769
85Red Zebra - I Can't Live In A Living Room1799
86T.C. Matic - Elle Adore Le Noir (Pour Sortir Le Soir)18101444
87The Serenes - Back To Wonder18481556
88George Baker Selection - Little Green Bag18581069
89The Nits - Bauhaus Chair18781925
90Amatorski - Come Home18871482
91Doe Maar - De Bom18881683
92Herman Van Veen - Hilversum 31918
93The Neon Judgement - Tomorrow In The Papers19211995
94SX - Black Video19531290
95K's Choice - Not An Addict19591590
96Diesel - Sausalito Summernight19631286
97SX - Graffiti1979
98Hooverphonic - Vinegar & Salt19971965
99Zita Swoon - My Bond With You And Your Planet Disco!19991645
100Focus - Hocus Pocus1161

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *